Bierz dwa

Często mailowo czy telefonicznie opowiadam Wam o korzyściach posiadania przynajmniej dwóch kotów oraz o tym, że – paradoksalnie – dwa koty są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu w domu niż pojedynczy kot.

Kot jest stworzeniem stadnym i ma dosyć złożone życie społeczne. Nie wierzcie w teorie, ze kot jest samotnikiem – koty tylko polują samotnie. Popatrzcie na to wprowadzenie drugiego kota. To nie jest instruktaż, ale dobrze na nim widać niektóre zachowania  społeczne kotów.

Nie da się, no nie da się zastąpić kotu drugiego kota.

Człowiek za wolno biega, jest za mało zwrotny, za nisko skacze, denerwuje się nie wiadomo czego, jak przyjdzie do bójki, a do tego nie odwzajemnia skomplikowanego rytuału wylizywania. Nędzna podróbka.

Trzeba brać dwa koty.

Jedna ważna rzecz – drugiego kota trzeba wprowadzać z głową i bez pośpiechu, żeby dać szanse kotu-rezydentowi na łagodniejsze przejście tej zmiany. Krótka instrukcja jak to robić jest we wpisie Jak wprowadzić drugiego kota do domu

Podobne opowieści:

Related Images:

Facebooktwitter

4 thoughts on “Bierz dwa

 1. Hej,
  Uwielbiam zwierzaki, a w szczególności koty, cieszę się że robicie aż tyle dla ich promocji i dobra ;)

  Pozdrawiam
  Jola

 2. Koty nie są samotnikami, ale nie są też zwierzęciami stadnymi!

  http://zoopsycholog.com/koci-punkt-widzenia/piec-mitow-o-zyciu-spolecznym-kotow

 3. Mialem dwa koty – kotka i kot ( brat i siostra) koty mają rok i 4 miesiące. Niestety kota tydzien zagrało jakieś zwierzę
  Co powinienem zrobić dla drugiego kota? Czy kotka będzie w stanie zaakceptować innego kota ( czy kota czy kotkę? ) jaki wiek – mały kotek czy w podobnym wieku.
  Zaznaczam że koty żyją na podwórku

  • TygryziołekNo Gravatar

   Skoro to są koty podwórkowe, to czy przypadkiem kotka nie ma towarzystwa pozyskanego na własną rękę?
   Oczywiście, ze będzie w stanie zaakceptowac innego kota, koty mają bogate życie społeczne. Jeśli – jak mam nadzieję – kotka jest wykastrowana i potencjalny nowy towarzysz także będzie wykastrowany, to płec nie ma większego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *