Każde miejsce do zabawy jest dobre

Nowa szafa została natychmiast zaanektowana przez koty. Dostęp na samą górę jest bajecznie prosty – wystarczy jeden skok z drapaka, na którym koty spędzają pół dnia. Góra niestety jest dosyć śliska, wobec tego koty po skoku z łomotem hamują na ścianie. Chyba trzeba będzie im podłożyć jakąś wykładzinę, bo w końcu sobie zęby powybijają.

Maine coony rozkładają się na całą długość i zajmują praktycznie połowę szerokości szafy. Rosyjska niebieska zaś uprawia spacery pomiędzy ich łapami. Czasami wybucha bójka, ale jeszcze ani razu nie spadły.

Na górze szafy znajduje się dosyć niska półka, gdzie będą przechowywane tła fotograficzne. Na razie nie ma chętnych, zeby je tam przenieść, wobec tego miejsce zaprasza wręcz do odwiedzania. Na szczęście jedynym kotem, który potrafi tam wejść jest PaiLu. Bez większego skrępowania korzysta z drogi wiodącej prosto plecami Pawła w górę. Maine coony nie potrafią tej sztuki, więc włażą na samą górę i zaczepiają niebieską łapami. Co jakiś czas oczom moim ukazuje się obrazek: VaiPer wisi połową ciała poza szafą i próbuje łapami pacnąć PaiLu. Ta z kolei leży na plecach na półce, też do połowy wywieszona na zewnątrz, i ze swojej strony próbuje pacnąć VaiPera. Całość odbywa się dokładnie nad głową Pawła. Kiedyś zlecą mu na łeb, jak nic.

Podobne opowieści:

Facebooktwittergoogle_plus

One thought on “Każde miejsce do zabawy jest dobre

  1. Takie zabawy na wysokościach bywają niebezpieczne. Nasza włazi na półkę, która znajduje się obok monitora. Nad półką, tuż przy suficie jest jakaś rura (nie mam pojęcia od czego to). MCO to długie dranie, więc bez problemu sięgnęła tej rury i ją zaczepiała. Niestety straciła równowagę i zleciała mi łomotem tuż przed komputer. Trochę się wystraszyłem, bo mam aluminiowego iMaca i mogła sobie nieźle potłuc wnętrzności. Na szczęście MCO są trochę niezdarne a zarazem zwinne i sprytne. Wywinęła się jakoś w powietrzu i nic jej się nie stało. Jednak niekiedy to pomysły ma samobójcze, szczególnie jeśli chodzi o wchodzenia na półki/szafy na które nie da się wejść/wskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *