Kulką być

Chwilowo stan osobowy kotów jest taki, że nie bardzo wiem jak mam je karmić. Całego kartonika Bozity czy 400g puszki nie zjadają na raz, natomiast połowa tego to zdecydowanie za mało.

Nie chce mi się kombinować z podawaniem 3/4, ale chyba nie będę miała wyjścia – bo PaiLu zachwycona ilością jedzenia zaczęła mi niebezpiecznie tyć! Konia z rzędem temu, kto rzuci skuteczny pomysł na skłonienie jednego  jedynego kota z całego stada, żeby mniej jadł! Reszta trzyma linię, nawet Mały Biały Odkurzacz ChiNa (która je wszystko, co napotka na swej drodze), a tylko PaiLu zaczyna przybierać najdoskonalszą formę we wszechświecie. Kulistą.

W dodatku właśnie przyszła nowa dostawa żarcia. Jak zwykle zapakowana tak, że paczce nie zaszkodziłby nawet wybuch granatu.

Oczywiście Mały Biały Odkurzacz ChiNa musiała asystować przy rozpakowywaniu – czy smaki odpowiednie i czy aby nie chowam gdzieś w niedostępne miejsca. Jak to zwykle bywa w fizyce oddziaływań kocich – puste pudełko wygenerowało kota w pierwszej nanosekundzie po otwarciu.

A tu mamy dowód na dualistyczną, gazowo-płynną naturę kota: jak ciecz przyjmuje kształt naczynia, w którym przebywa, jednocześnie – jak gaz – zajmuje cała dostępną objętość. ;)

Podobne opowieści:

Facebooktwitter

2 thoughts on “Kulką być

  1. Z ciekawością obserwuję życie wesołej i pewnie rozbrykanej gromadki. Pomysły kotów są nieograniczone… miło mieć takie wspaniałe zwierzątko – członka rodziny – moje niestety odeszło…W dalszym ciągu patrzę z zachwytem na ChiNę – ma mądre oczy i jest w nich jakaś tęsknota, ale przecież wszystkie Wasze koty są wspaniałe. Najważniejsze w życiu jest dzieciństwo u wszystkich zresztą ssaków, a tyle miłości ile dostają w Waszej małej hodowli pozwoli im na bezproblemowe współżycie w innej rodzinie – serdecznie pozdrawiam

    • TygryziołekNo Gravatar

      Dziękuję za miłe słowa w imieniu wszystkich kotów, a szczególnie rozmruczanej ChiNy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *