Kot jaki jest… czas koncentracji poniżej 2 sekund

Uwielbiam kiedy kot usiądzie w jakiejś nieprawdopodobnej pozycji, wyciągnie do góry łapę i… zapomni, co chciał zrobić. I albo tak siedzi i intensywnie myśli, albo próbuje zrobić coś zupełnie innego, nadal siedząc w tej pozycji.

Właśnie oglądamy, jak VaiPerek wylizuje TaiChi. Nad ich głowami rytmicznie porusza się wyciągnięta w górę zadnia łapa VaiPerka.

Tę cenną właściwosć należy wykorzystywać nie tylko jako źródło niewinnej rozrywki, ale też do odciągania uwagi kota, kiedy broi. Zamiast krzyczeć i wściekać się (czego w ogóle nie należy robić, bo kot i tak ma w d…, najwyżej moze strzelić focha, a pozytywnego efektu się nie osiągnie i tak), należy sprytnie rzucić myszkę, wydać z siebie dziwny odgłos lub zatańczyć krakowiaka z przytupem. Gwarantowane, ze kot zapomni, co chciał zrobić i zainteresuje się czym innym.

A teraz zapraszam do galerii – na jej końcu znalazło się kilka nowych zdjęć.

Podobne opowieści:

Facebooktwittergoogle_plus

2 thoughts on “Kot jaki jest… czas koncentracji poniżej 2 sekund

 1. Gajowy MaruchaNo Gravatar

  Szczególnie zatańczenie krakowiaka poskutkuje, kiedy kot o szóstej rano nabiera chęci do zabawy ;)

  Pozdrawiam :)

  • TygryziołekNo Gravatar

   O szóstej to nie jest stan niepokojący. To już normalny czas wstać i zacząć dzień – ile można zrobić, kiedy się wstanie raniutko z kurami! ;) Na przykład pobawić się z kotkiem do ósmej :D

   O trzeciej, to co innego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *