Blog Day 2009

“BlogDay został stworzony w wierze, że blogerzy powinni mieć jeden taki dzień kiedy będą mogli poznać innych blogerów z innych krajów i innych kręgów zainteresowań. Tego dnia blogerzy polecają swoim czytelnikom inne blogi. W założeniu każdy bloger ma polecić swoim gościom 5 nowych blogów. Tym sposobem każdy bloger będzie mógł, wędrując po linkach, odkryć nowe, nieznane dotychczas blogi.”

Blog Day 2009

No to po kolei:

1. on i ja, czyli małżeński dialog albo bajka dla niegrzecznych dzieci

Scenki z życia rodzinnego dwojga młodych, bezdzietnych ale za to z kotem. Kot odgrywa tam małą rolę, na pierwszym planie jest cudowna umiejętność opisywania zdarzeń z życia w formie anegdotycznej i pełnej humoru.

2. Ekskluziff

Blog poświęcony aranżacjom, wnętrzom, detalom i wykończeniom rodem z PRL-u, z piekła i nie wiadomo skąd jeszcze.  Zdjęcia pochodzą głównie ze stron serwisów aukcyjnych, na których prezentowane są mieszkania na sprzedaż i różności do urządzenia mieszkań, ze stron agencji nieruchomości z całej Polski. Czasami dech zapiera.

3.  Kycie kycie

Blog koci ze szczególnym naciskiem na Burszyka i Szarszyka, koty doskonałe w swej kotowatości.

4. Not Always Right

Blog o tych dziwacznych, zastanawiających, tajemniczych, niepodziewanych, zapierających dech, mącących umysł i pozostawiających w stanie kompletnego osłupienia zdarzeniach, jakie są udziałem każdego pracownika majacego kontakt z klientami, niezależnie od kraju, branży, koloru skóry, płci czy wyznania. Klienci potrafią zaskoczyć, oj, potrafią. Blog w języku trochę obcym.

5. User friendly

Jeden z pierwszych komiksów w sieci. Opowiada o niewielkiej firmie z branży internetowej, w której pracuje banda nieuleczalnych geeków jak  guru linuksa, planujący zostać Geniuszem Zła;  helpdesk odreagowujący wypruwaniem  flaków w grach; znienawidzony marketingowiec czy przerażający nieco Wiecznie Uśmiechnięty Facet z kontrollingu.  Poza tym zrodzony z kurzu i efektów kwantowych Kurzowa Kukiełka i Erwin, sztuczna inteligencja oraz Przedwieczni Ctulhu czy Hastur. W języku trochę obcym.

Hmm, 5 to trochę mało i ciężko było wybrać. Zabrakło miejsca na xkcd, Aaaby sprzedać, Wiedźmę czy W Szczebrzeszynie. 9 to szczęśliwa liczba, więc teraz będzie w sam raz. Zapraszam do czytania.

Podobne opowieści:

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *