Wielkie ważenie kotów

Nadszedł czas na kolejne odrobaczanie naszych futrzaków. Żeby Pan Wet mógł dobrać właściwą ilość medykamentu, potrzebna jest ich aktualna waga. Tak więc przystąpiliśmy do Wielkiego Ważenia Kotów.

Wyniki:

PaiLu – 2,7 kg (albo waga nieco kłamie, albo schudła 10 deko. Hmm, chyba schudła. Ani chybi maine coony gonią ją od miski. Ale za to na wystawie dostała dobre noty za prezencję, więc nie będziemy jej tuczyć)

TaiChi – 3,8 kg (coś mało rośnie, ale to nic, kupiliśmy im Biomilla, jak na tym nie urosną, to nie urosną na niczym)

VaiPer – 4,1 kg (uch, już rozumiem, dlaczego podnoszenie go jest coraz trudniejsze. A najdziwniejsze, że wygląda na dużo mniejszego od TaiChi. No, ale on jest nabity w sobie, podczas gdy TaiChi jest po prostu długa).

Teraz trzeba zebrać siły i udać się do Pana Weta. Tylko zimno jest, ciemno i wilki wyją, chyba odłożę to na jutro. Albo na pojutrze.

Related Images:

Facebooktwitter

4 thoughts on “Wielkie ważenie kotów

 1. A czym odrobaczacie. My właśnie mamy mały problem, bo Amanda ma mały łupież i padło podejrzenie że to od robaków. Teraz szukamy gdzie można zbadać kał czy coś ma, a wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. My naszą odrobaczaliśmy regularnie, co 3 miesiące, Profanderem. Teraz trzeba przebadać i zobaczyć czy to wystarczyło i zaaplikować coś innego – niestety w tabletkach.
  Słyszałem poza tym od hodowcy, że często jest tak że lżejsza kotka jest optycznie większa od cięższego kocura. Nie wiem czy to prawda, bo w Szczecinie była jedna wystawa i do tego tragiczna.
  A koty małe masz. Nasza waży ok 5.6 kg, ale pochodzi od sporych rodziców – ojciec 11 kg. Ma prawie 2 lata, a MCO dość długo rosną.

  • TygryziołekNo Gravatar

   Flubenol i Vetminth ostatnio były. Tak się złożyło, że dostały różne preparaty.
   Często ją odrobaczacie – czy Amanda wychodzi? Miałam wrażenie, ze nie. Wydaje mi się, ze spokojnie co pół roku by wystarczyło, w tym raz jesienią (po lecie, kiedy jest okres wzmożonej wegetacji, no i wdepnąć w coś łatwiej).
   Naprawdę takie problemy z badaniami w Szczecinie? Kurczę, to problem jest. Nie słyszałam jeszcze, żeby łupież miał być od robaków. Czy kicia ma jakieś inne objawy sugerujące robaki? Na zdjęciach wygląda zdrowo, ma ładną sierść, ale domyślam się, ze pozory mogą mylić :).
   Poza tym nasze MCO mają po 9 miesięcy dopiero, jeszcze zdążą urosnąć. One dla odmiany po rodzicach raczej niewielkich rozmiarów (jak na MCO). :)

 2. Amanda wychodzi na zewnątrz bardzo, ale to bardzo rzadko zawsze na smyczy i to na chwilę – jakaś taka strachliwa jest. Z częstotliwością odrobaczania jakoś jest wiele opinii. Musimy się nad tym zastanowić i porozmawiać z weterynarzem. Odrobaczaliśmy Profanderem więc nie było problemów z aplikacją.
  Z badaniami jakoś tak wyszło i sam się zdziwiłem. Tam gdzie chodzimy w zasadzie nie robią i polecili gdzie indziej zbadać. W innych lecznicach nie palą się do podania ceny, a ja nie pójdę jak nie będę jej znał – takie mam zasady, bo już raz się naciąłem a i weterynarze (i nie tylko) lubią cenami manipulować pomimo że powinni mieć cennik. Jednak wydaje się że znalazłem rozwiązanie, ponieważ znalazłem 2 laboratoria – tam zrobię badania i wynikami (jeśli będzie trzeba) pójdę do weterynarza – swojego.
  Pisałem wątek na miaukunowo.eu i jedna z hodowców zwróciła uwagę, że może tak być jak kot ma glisty. Doszedłem do wniosku, że nie zaszkodzi zrobić badania i odrobaczyć czymś innym niż zwykle. Kiedyś czytałem, że powinno się co jakiś czas zmienić środek.
  Także wyczytałem, że może to być spowodowane wysuszeniem skóry, więc kupiłem jej jakiś olej do jedzenia, który dostarczy odpowiednich tłuszczy. Jeśli to nie pomoże to weterynarz.
  Oprócz łupieżu nic nie obserwujemy. Wcina jak zwykle, wypróżnia się i generalnie zachowuje się normalnie. Sierść jest błyszcząca. Żona twierdzi że więcej wypada. Jednak nie jest to jednoznaczne, bo ja nie widzę różnicy, poza tym idzie wiosna, więc mogła zacząć zrzucać powoli sierść.

 3. Nasz kot wazy 7kg.. :P mieszanka persa z norweskim lesnym. Puchaty gigant.

  My odrobaczamy Cestalem. Niestety na taką wage kota musze podawac 2 tabletki. Spróbujcie tygrysowi włozyc ręke do pyska :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *